Sıkça Sorulan Sorular

İş Makinası Kiralama ve Satış Hakkında
İş Makinası Kiralama ve Satış Hakkında

Neden Oparasyonel Kiralama

Kurumsallık, Güven, Servis Ağı, Takip Sistemi, Makina Parkı, Kiralayabilme Olanağı, Gerçek Maliyet, Vergi, Ruhsat, Kdv, Kredi İmkânları gibi konularda aklınıza takılan her türlü problemler için UNIRENT MAKİNA VE HİZMET SAN. TİC. A.Ş 7/24 hizmetinizde.
----


Operasyonel Kiralama'ya karar verildiği taktirde kurumlar ellerindeki 2. el makinaları satarak yüklü miktarda nakit elde ederler. UNIRENT MAKİNA VE HİZMET SAN. TİC. A.Ş. 2. el makinaların satışında kurumların dilemesi halinde devreye girerek satışa yardımcı olabilir veya tarafların karşılıklı olarak mutabakata vardığı bedeller üzerinden bu makinaları alabilir.
UNIRENT MAKİNA VE HİZMET SAN. TİC. A.Ş.'den kiralama yaptığınız taktirde mutabık kalınan şartlar kira dönemi boyunca hiç değişmeyecektir.
Dünyanın neresinde çalıştırmak üzere makina kiralarsanız kiralayın; 0-3 yaş arası yüksek model ve düşük saatli makina kiralayacağınız için makina arızaları en alt seviyede olacaktır. Ayrıca kiraladığınız makinanın bakımı UNIRENT MAKİNA VE HİZMET SAN. TİC. A.Ş.'nin sorumluluğu ve kontrolü altında olacağından, makina revizyon maliyetiniz olmayacaktır.
UNIRENT MAKİNA VE HİZMET SAN. TİC. A.Ş. gelişmiş uydu sistemi ile kiraladığınız tüm makinaların detaylı sarfiyat, konum, bekleme süresi, çalışmış olduğu hat, periyodik bakım bilgilerini takip ederek iş gücü ve zamandan tasarruf etmenizi sağlar.
İhtiyacınız olandan daha fazla sayıda makinayı acil durumlar için parkınızda bulundurma zorunluluğundan kurtulursunuz. Proje ihtiyacınıza göre iş makinanız daima hazırdır.
Projelerinizde ihtiyaç duyulan her türlü marka ve model, yerli üretim veya ithal iş makinası kiralama şansına sahip olduğunuzdan, yanlış model ve tipte makina kullanılmasından doğan verimsizlikten ve maliyetlerden kurtulursunuz. Bu konuda uzman ekiplerimiz tarafından saha çalışması yapılarak tarafınıza raporlanır.
Sahip olduğunuz makinanın gerçek maliyetini bilmeniz zordur. Kiraladığınız makinalarda ise sözleşme içeriğinden başka gideriniz olmayacağı gibi aylık ödemeler sayesinde maliyetleriniz sabitlenir ve istikrarlı bir bütçe elde edersiniz.
Kiralama yaparsanız ruhsat, tescil gibi işlemlerle uğraşmazsınız. Kiralama bedeli için aylık kesilen faturaların direkt gider yazılabilmesi vergi avantajı sağlar. Böylelikle KDV; faturayı takip eden ilk ay mahsup edilerek, daha az KDV ödemesi sağlanmaktadır. Bu sayede yıllık bütçenizi hassas ve net olarak yapabilir, görünmeyen masrafları ortadan kaldırabilirsiniz.
Kira ödemeleri, şirket bilânçosunda pasifte yer almadığı için kredi imkânlarınızı etkilemez ve var olan kredi imkânlarınızı farklı projelere yatırım yaparak kullanabilir, iş gücünüzü arttırabilirsiniz.